CO2 BIOKVAS 200

Rataj - CO2 BIOKVAS 200 - zaistí dostatok CO2 v akváriu do veľkosti 200 litrov.

Zloženie :
Súprava sa skladá z plastovej fľaše o objeme 1 liter a uzáveru, hadičky a kamienka na prepúšťanie CO2. ?alej je obsahuje živnú soľ / 250 g /, kultúru mikroorganizmov / 2 kapsle / a aktivátor / 3 kapsle /.
Význam :
Kysličník uhličitý/CO2 / prijímajú rastliny zo všetkých živín v najväčšom množstve. V akváriu je ho veľmi často nedostatok. O jeho množstve sa presvedčíme nasledujúcim spôsobom. Zistíme si pH vody pomocou testu AKVIN a uhličitanovú tvrdosť/UT/vody pomocou testu KARBON. Z Tillmanovej tabuľky/na zadnej strane testu KARBON/ môžme potom zistiť koľko CO2 v akváriu máme. Nedostatok CO2 v akváriu je často spôsobené príliš výkonnou filtráciou. Nadmerné čerenie alebo prevzdušňovanie vyháňa CO2 z vody a rastliny potom trpia. Preto doporučujeme zásadne biologický spôsob filtrácie. To znamená použiť dostatočne veľký filter /objem filtru = 1-2 % objemu akvária/ a vhodné filtračné médium/polyuretán/ . Výkon filtra sa musí dať regulovať tak, aby jeho hodinový výkon neprevyšoval objem akvária. Výtok filtra by mal byť umiestnený minimálne 6-8 cm pod hladinou. Tento spôsob filtrácie nám zaistí čistú vodu, dostatok kyslíka pre ryby a zabráni vypudzovaniu CO2 z vody.
Aplikácia :
Plastovú fľašu, ktorá už obsahuje živnú soľ naplníme po rysku vlažnou vodovodnou /nikdy nie akváriovou /vodou a pridáme 2 červené kapsle s mikroorganizmami. Na uzáver fľaše nasadíme hadičku a naplnenú fľašu dobre utiahneme. Fľašu potom umiestime tak, aby bola nad hladinou vody v akváriu a pri teplote asi 22-25 stupňov. Dĺžku hadičky prispôsobíme tak, aby kamienok, ktorý upevníme na jej koniec dosiahol až na dno akvária. Tak dosiahneme toho, že bublinky CO2 unikajúce z kamienku budú musieť prekonať maximálnu výšku vodného stĺpca a budú sa vo vode čo najviac rozpúšťať.


V tejto kategórii nie je vložený žiadny tovar.

Nové produkty pre mesiac September - CO2 - DOPREDAJ

Rataj CO2 BIOKVAS 200
Rataj CO2 BIOKVAS 200
9,75 €
[293,73 Sk]

Vaša IP adresa je: 54.92.164.184
Copyright © 2018 AKVÁRIUM - Richard Tokušev
akvaprodukt